Portekiz Vizesi Online Başvuru

Portekiz Vizesi Online Başvuru

Portekiz vizesi online başvuru Portekiz Devletinin vize işlemleri için akredite firmasından randevu suretiyle yapılmaktadır. Portekiz vizesi başvurunuzu şahsen veya vize acenteleri aracılığı ile yapabilirsiniz. Portekiz vize randevusunda parmak izi kaydı veri ibrazı şartından dolayı Portekiz vize randevusuna şahsen gidilmelidir. Ancak bu durumun tek istisnası son 5 yıl içinde Portekiz’den veya bir diğer Schengen ülkesinden alınan bir vize etiketi üstünde VIS ibaresi varsa parmak izi işlemi için gelmeden vize acenteleri veya yetki yazısı verilen üçüncü şahıslar aracılığı ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Portekiz vize başvuru formu Konsolosluk web sitesinden ve ilgili sitelerde indirilebilir ve çıktısı alınarak doldurulur. El yazısı veya bilgisayar ortamında doldurulabilir ve her halükarda ıslak imzalı olmalıdır. E-posta yoluyla Konsolosluğa gönderilen bir form değildir. Seyahat amacına uygun doldurulan form başvuru dosyasına eklenmelidir. İlgili kutulardaki ıslak imzalar başvuru sahibinin kendisi tarafından atılmalıdır.

Portekiz Online Vize Başvuru İşlemleri

Portekiz vize randevusu, Portekiz Konsolosluğunun yetkilendirdiği vize başvuru merkezlerinden yapılmaktadır. Başvurularda mülakat yapılmadığından eski Schengen vizesinde geçerli parmak izi bulunan kişilerin başvuruları danışman firmalar aracılığı ile de yapılabilmektedir. Bununla birlikte İstanbul’da Portekiz vizesi online başvuru işlemlerinden sorumlu Macaristan Konsolosluğu veya Ankara Portekiz Büyükelçiliği lüzumlu gördüğü durumlarda başvuru sahibini şahsen görüşmeye Konsolosluğa çağırabilir. Vize mülakatı sadece Konsoloslukta yapılmaktadır, başvuru merkezlerinde veya vize acentelerinde başvuru sonrası vize mülakatı yapılmamaktadır. Konsolosluğun gerekli gördüğü durumda yapılan vize mülakatı başvuru evrakları teslim edildikten sonra yapılmakta olup, eksiksiz evrakla yapılan başvurularda bir zorunluluk değildir. Eksiksiz evraklarla yapılan vize başvurusunda Portekiz vize randevusu evrakların teslimini ve biyometrik veri ibrazını içermektedir.

Portekiz vizesi online başvuru ile randevu alma işlemi sırasında bir şifre oluşturmanız gerekecektir. Bu şifre en fazla 15 en az 8 karakterden oluşturulmalı ve Türkçe karakter içermemelidir. Randevunuz online olarak onaylandıktan sonra çıktısını almanız gerekmektedir.

Online randevu için doldurduğunuz form Schengen vize başvuru değildir. Ancak her iki formda vermiş olduğunuz bilgilerin birbiriyle tutarlı olması gerekmektedir. Bu nedenle evrak dosyanızın, nüfus cüzdanı ve pasaport bilgilerinizin güncelliğine dikkat ediniz.

Portekiz Vizesi Online Başvuru S.S.S

Portekiz Vizesi Online Başvuru Nasıl Yapılır?

Portekiz Vize Başvuru Formunu indirin ve doldurun. Gerekli vize belgelerini toplayın. Belgeleri Portekiz Büyükelçiliğine teslim etmek için randevu alın. Portekiz Turist Vizesi başvuru ücretini ödeyin. Randevu günü evraklarınız ile birlikte vize başvuru merkezinde bulunun

Portekiz Covid testi gerektiriyor mu?

Portekiz seyahatleri için Covid testi halen istenmektedir. Aşıların tamamlanması da ek bir kriterdir.

Portekiz Ankara Büyükelçiliği İnternet Sitesi

Portekiz Vize Ücretleri Hakkında Bilgi alınız.