Portekiz Vizesi İstanbul Başvuru

Portekiz Vizesi İstanbul Başvuru

Portekiz Devleti Portekiz vizesi İstanbul başvuru işlemleri için Macaristan Konsolosluğuna yetki vermiştir. Schengen tüzüğüne uyarınca üye bir devlet başka bir Schengen üye devletin diplomatik temsilciliğine vize işlemleri için akreditasyon verebilmektedir. Ankara başvuruları Portekiz Ankara Büyükelçiliğine yapılabilmektedir.

Portekiz vizesine İstanbul’dan başvuru yaptığınızda vize sonucuna karar Macaristan Konsolosluğu tarafından verilir. Başvuru onay alırsa vize etiketi üstünde “HUN” ibaresi yer alacaktır. İstanbul başvurularında Türkiye’deki Macaristan Konsolosluğu Portekiz ile birlikte Norveç ve Slovenya vize işlemlerinde de yetkili konsolosluktur.

Eksiksiz ve tam olarak hazırlanmış vize dosyası ve  gerçek veriler içeren evraklarla yapılan müracaatlarda Portekiz vizesi kolay şekilde alınabilmektedir. Vize reddi almamak için evrak takibinin dikkatle yapılması ve randevu prosedürüne uygun davranılması halinde Portekiz vizesi almak kolaydır.

Portekiz İstanbul Vize Başvuru İşlemleri

Portekiz vizesi İstanbul başvuru işlemlerinde vize çıkış süresi, randevudan sonra 7 ile 15 iş günü olarak belirlenmiştir. Vize belgelerinizin randevu tarihiniz itibariyle tam ve güncel olması vize işlemlerinizin hızla sonuçlandırılmasını sağlayacaktır. Bütün Schengen vize başvurularında tavsiye edilen ve kurallara uygun başvuru zamanı seyahatten önce en fazla 3 ay öncesidir. Seyahatize 15 gün kala yaptığınız vize başvurularında vizenin çıkışının seyahat tarihinize yetişememe riski olduğundan en geç seyahate 1 ay kala başvuru yapmanız ortaya çıkabilecek olası sorunları gidermeniz için gereken zamanı size sağlayacaktır. Konsolosluğun kapalı olduğu günler başvurudan önce kontrol edilmelidir. Vize işlemleriyle ilgili pek çok detayı dikkate alınması vize sürecinde karşınıza çıkabilecek sorunları kolayca atlatmanıza yardımcı olacaktır.

Tek, çift veya çok girişli alınabilen Portekiz Schengen vizesi, Schengen bölgesinde 6 ay içinde en fazla 90 gün kalma ve serbest dolaşım hakkı tanımaktadır. Portekiz seyahati için ilk Schengen vize başvurunuzda, vize talep dilekçesi ve Schengen başvuru formunda talep edeceğinizi kalış süresine dikkat etmenizi makul sürelerle talepte bulunmanızı tavsiye ederiz.

Portekiz Schengen vize işlemlerinde pek çok parametre vardır.  Portekiz vize prosedürleri dönemin koşullarına göre Portekiz Konsolosluğu tarafından güncellenerek farklılaşabilmektedir. Başvurudan önce Portekiz vize başvurusunda yetkili Macaristan Konsolosluğu yetkili birimlerinden bilgi alınması tavsiye olunur.

Portekiz’de bir yıl nasıl kalabilirim?

Geçici Kalış Ulusal Vizeleri

Portekiz’de 90 günden fazla kalmak istiyorsanız, Portekiz’de bir yıla kadar kalmanıza izin veren Geçici Kalma vizesine başvurmanız gerekecektir. O yıl boyunca istediğiniz zaman ülkeye giriş yapabilirsiniz.

Portekiz Vizesi İstanbul Başvuru S.S.S

Portekiz Konsolosluğu İstanbul İletişim Bilgileri Nedir?

Portekiz İstanbul Konsolosluğu iletişim bilgileri şu şekildedir: Portekiz Fahri Konsolosluğu İstanbul Adres Fındıklı Meclisi Mebusan Cad.157 Kat 5, 80040 Kabataş İSTANBUL

Portekiz Konsolosluğu İstanbul Telefon Numarası Nedir?

Portekiz İstanbul Konsolosluğu telefonu şu şekildedir: (212)251 9118

Portekiz Konsolosluğu İstanbul Çalışma Saatleri Nedir?

Portekiz İstanbul Konsolosluğu Çalışma saatleri hafta için 9-16 saatleri arasındadır.

Portekiz Büyükelçiliği İnternet Sitesi

Portekiz vize başvurusu hakkında bilgi alınız.